Põnevad kohad, mida Eestis sel suvel avastada

Puhkusest maal võib osa saada mitmel moel: nautida maapiirkonna vaikust ja rahu, saada koos professionaalse rannakaluriga osa varahommikusest kalapüügist, värskendada ihu ökospaas või suitsusaunas, jalutada ürdiaias koos perenaise selgituste ja näpunäidetega, süveneda muuseumide unikaalsetesse kollektsioonidesse, veeta aega pere- ja seiklusparkides ning mängumaadel või õppida õpitubades uusi oskusi. See on vaid väike osa sellest, mida maaturismi ettevõtjad Eestimaal puhkajale pakuvad.


Selle suve põnevaimad seiklused


Kanuu-, süsta- või haabjamatk, rafting, jalgsimatk, golf, vibulaskmine, jalgrattasõit või hoopis ATV-safari? Kas soovid sõpradega kalale minna või end meeskonnamängudes proovile panna? Aktiivse puhkuse võimalusi on Eestis meeldivalt suur valik. Pakume siin veidi teistmoodi tegevusi:


    Sõpruskonnaga hiigelkanuu-matkale. Hiigelkanuu on suurem, kiirem ja lõbusam kui tavaline kanuu, tuntud ka meeskonna-, reisi- või tiimikanuuna, sest sõit eeldab koostööd. Kiiruse ja massi tõttu on hiigelkanuu sõiduks vaja suuremat veekogu. Eestis on sobilikud näiteks Emajõgi, Narva jõgi ja Soodla jõgi koos veehoidlaga Kõrvemaal. Matku korraldab seiklus- ja matkafirma 360 KRAADI.

    Tõukerattamatku pakutakse Eestis küll juba aastaid, kuid ilmselt on palju neid, kes seda liikumisviisi veel proovinud ei ole. Tõukerattad pakuvad hea võimaluse külastada natuke kaugemal asuvaid põnevaid kohti, kuhu jalgsiretkedel tavaliselt ei satu. Saad tõukerattamatka läbida rahulikus tempos looduses või giidiga linnatuurina, ent ka hoogsa ja mängulisena. Tõukerattamatku tasub küsida matkakorraldajalt loodusturism.ee, samuti Taevaskoja Salamaalt, Taevaskoja puhkekeskusest, Kassioru puhkemajast ja veel mitmestki teisest kohast.

    Veealuse maailmaga saad tutvust teha Vilsandi Rahvuspargi akvatooriumis, mis on üks parimaid kohti hüljeste vaatluseks ning koos hüljestega sukeldumiseks. Nähtavus vee all võib olla heal päeval kuni 10 meetrit. Kuna hülgeid võib enamasti kohata just madalamas vees (4-5 m), pole unustamatu elamuse saamiseks ilmtingimata vajalik pikaajaline sukeldumiskogemus. Seetõttu sobib sukeldumine hüljestega ka algajatele.

    Sõit blokartiga võib samuti sinu selle suve plaanidesse mahtuda. Blokart, maa- ja jääpurjekas sündis Uus-Meremaal. Sõiduriista populaarsus on kasvanud uskumatu kiirusega, sest see sobib sõiduks tõesti kõigile – meestele ja naistele, poistele ja tüdrukutele, noortele ja vanadele. Blokartiga saad lähemalt tutvust teha Läänemaal, Uuskalda Spordi- ja Puhkekülas.

    Toosikannu Puhkekeskuse loomapargis korraldatakse Eestis ainulaadseid ulukisafareid matkaveokite, retrobussi ning ATV-ga. Toosikannu ulukisafari kannab ka ökoturismi kvaliteedimärki EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti).

    Fatbike on viimasel paaril aastal olnud kõige kiiremini kasvav trend rattamaailmas. Kuna see on tavalisest maastikurattast märksa laiemate rehvidega, saab fatbike'iga sõita igasugusel pinnasel, isegi seal, kus enne tuli kõndida, ratas käekõrval. Lahtisel liival, poristel metsateedel, isegi soos on just fatbike õige valik. Ehkki mõeldud eelkõige ekstreemseteks maastikusõidutingimusteks, meelitab fatbike ka linnarattureid. Fatbike'i jalgrattamatku tasub küsida firmast 360 KRAADI, rattaid renditakse aga näiteks Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.


Maalähedased saunaelamused

Eestlased on saunarahvas ja saun oli muistsete eestlaste püha paik. Peame tänaseni saunast niivõrd lugu, et lisaks majadele oleme ehitanud neid ka bussidesse, vana tuletõrjeauto paaki, parvedele jne.

    Suurepärane võimalus kogeda muistseid traditsioone on suitsusaunas, mida juba köetakse ligi pool päeva. Suitsusaunu võid leida Eesti eri paigust, rohkem lõuna poolt. Mooska Talu Võrumaal tutvustab oma suitsusaunapärandit, mis on leidnud väärika koha UNESCO nimekirjas. Mooska talus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal ka proovida. Saunaskäik koos kõigi rituaalidega kestab vähemalt 3 tundi, kuid kogemus on seda väärt.
    Kui soovid kõikvõimalikke saunu ühes kohas proovida, tasub sammud seada Saunamaale Võrumaal. Koobassaun, suitsusaun, kümblustünn, soome saun, indiaani saun, eesti saun, kilesaun, tünn mullisüsteemi ja LED-valgusega ning metsa- ehk sõjasaun on need, mida täna Saunakülas pakutakse.
    Saun loodusliku jõebasseiniga on midagi väga erilist. Ilmselt ei leia Eestist teist sauna, kust jõgi otse läbi voolab, aga just selline saun on Trofee Jahimajas Jõgevamaal.
    Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskuse Maanaise spaas saavad saunalised kasutada ürdivihtasid, lisaks pakutakse seal ergastavat pangedušši ning saunajutte taimede ja looduse väest ning meie enda seesmisest energiast.
    Tõeliselt lõõgastav puhkus ootab Energia talu modernses öko-spaas, kus heaoluprotseduurid baseeruvad kohalikul ja sajanditevanusel Eesti ravimtaimede kasutamise traditsioonil. Kõik taimed, mida spaas kasutatakse, on 100% looduslikud ja värsked ning kehahoolduses ja ürdimullivannis kasutatavad segud valmistatakse just sulle vahetult enne protseduuri algust.

    Vaade ei ole oluline ainult toast – see on oluline ka saunalavalt. Suurepärase merevaatega sauna leiad Pikla Linnumajast Luitemaa looduskaitsealal. Lisaks pakub Pikla Linnumaja uut ja leidlikku linnuvaatlusteenust – linnuvaatlus saunas või saunalinnuvaatlus – võta sa nüüd kinni! Igal juhul on välja mõeldud tore teenus, kus vaprat valmisolekut taluda ilmariski asendab garanteeritult mõnus äraolemine. Peab vaid ette vaatama, et leil binokliklaase ei udustaks.


Lähemalt loe põnevate saunaelamuste kohta Saunatee kodulehelt.


Kõht täis Eesti moodi


Eestis on palju matkateid, aga kas tead, et Eestimaal ringi sõites leiad endale sobiva söögikoha Eesti Toiduteelt, kuhu kuulub nii tippklassi restorane kui lihtsamaid paiku koduste söökidega? Lisaks väiketootjaid, kes pakuvad degusteerimisi; ettevõtjaid, kes korraldavad toiduga seotud õpitube; ning talupoode.


Kohalik tooraine on Eesti Toidutee ettevõtetel olulisel kohal aasta läbi, arvestatakse ka aastaaegade ja kohaliku piirkonna omapäraga ning kõik see väljendub pakutava kvaliteedis. Kus iganes suvel oled, otsi üles mõni Eesti Toiduteele kuuluv ettevõte ja naudi pakutavat!


Kui soovid midagi erilist, siis tee oma valik siit:


    Jõelaev Lonny on eestlaste ehitatud pontoonkatamaraan, mis kulgeb mööda Saesaare paisjärve ja Ahja jõge ning kus toimuvad igal nädalal väljumised, kus kokk valmistab mitmekäigulise õhtusöögi otse publiku silme all.

    Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskus ning Männiku Metsatalu korraldavad temaatilisi õhtusööke – hoia pilk peal Eesti Toidutee Facebooki-lehel!

    Laitse Graniitvilla pakub teatri- ja kontserdielamust koos hea toiduga.

    Ööbiku Gastronoomiatalus pakutakse kolmapäevast pühapäevani 5-käigulisi õhtusööke.

    Männiku Metsatalust saad soovi korral ja ettetellimisel nautida rikkalikku taimetoidu menüüd.

    Ürdiaia külastused koos ürditoodete degusteerimistega on samuti põnevad – sind ootavad Energia Talu, Tamme Talu Ürdiaed ja Karepa Ravimtaimeaed.


Kui tahad ehtsa kohaliku toidu oma kätega valmistada, osale mõnes paljudest toiduvalmistamise töötubadest, mis pakuvad alati midagi erilist, maitsvat ja elamuslikku. Ühine kokkamiselamus aitab inimesi kokku liita ning paremini tundma õppida.


Ka joogikultuur on osa toidukultuurist. Eestis tegutsevad veini- ja siidritalud ning õllekojad, mis korraldavad degusteerimisi, on alati külastajate ootel. Eesti Toiduteel on Valgejõe Veinivilla, Tori Siidri- ja Veinitalu, Jaanihanso Siidrivabrik, Hiiu Õlle Koda, Pihtla õlleköögi Mekituba, Pöide Pruuli Koda, Mulgi Pruulikoda ning Pruulikoda Õllenaut.

Otsi alati ka üles kohad, kus pakutakse piirkonnale omaseid toite. Näiteks Hiiumaa maitseid pakub Kohvik Hõbekala, Setomaa maitseid Taarka Tarõ ja Seto Tsäimaja, Mulgimaa maitseid Mulgi Kõrts, Peipsimaa maitseid Alatskivil asuv Kivi Kõrts jne.

Ummamuudu öömajad


Väljaspool suuremaid linnu võid öömaja leida popsitalu eksootikast mõisahäärberi luksuseni. Hea ülevaate saad nii Maaturismi kui PuhkaEestis veebidest. Puhkus saab erilisem, kui leiad üles nn kiiksuga ööbimisvõimalused:


    Vigala jõel asuvad parvemajad, kus lisaks ööbimisele võid saunas käia, spetsiaalsete põrandaavade kaudu kala püüda ja isegi peosaalis tantsida.

    Pärnumaal asuv Vango Imedemaa pakub ainulaadseid ning põnevaid ööbimisvõimalusi looduses.

    Ekstreemset elamust pakub Taevaskoja Puhkekeskuse kahe- ja kolmekohalistes ripptelkides ööbimine.

    Ehtsas nõiamajas mäe nõlval saad öö mööda saata Uhtjärve Ürgoru Nõiariigis.

    Juminda poolsaarel ootab Leesikalda puhkemaja õuel 2 ööbijat ehtne väike kajutiga kaluripaat.

    Kui otsid põnevust, võid hea õnne korral Sangaste Lossis tuba jagada kummitusega.

    Männiku Metsatalus ootab külalisi kõigi mugavustega vidiit – mis see täpsemalt on, tuleb sul selle suve jooksul ise avastada!

Kindlasti tasub vaadata ökoturismi kvaliteedimärgisega EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti) tunnustatud teenuseid. Need leiad Eesti Maaturismi Ühingu kodulehelt.


Naudi ehtsat eestimaist elamust

Kas su keha ja vaim vajavad turgutust? Siis on just kõige õigem plaani võtta puhkus maal, looduse rüpes ja rahvamassidest eemal. Ligi 50 vahvat võimalust ootavad kodumaiseid külalisi Hiiumaast Peipsi kaldani ja Võrumaast Tallinna lähisteni välja. Seda kõike ikka vastavalt kehtivatele reeglitele ja külaliste ning võõrustajate tervist ja turvalisust silmas pidades. Üksi ja paarikaupa, perega ja väikese sõpruskonnaga - tegevust ja võimalusi peaks leiduma igaühele.

    Naudi puhkust vee peal ja vee ääres kanuude, süstadega või parvega jõgedel ja järvedel, rabalaukas ujumist või majutust mere/järveäärses külalistemajas
    Seikle ja liigu tõukeratta, jalgratta või rendiautoga, turni seikluspargis või matka uutel põnevatel radadel
    Kasuta nutti ja nutivahendeid, avasta Eestimaad senitundmatul moel
    Mõnule suitsusaunas, merevaatega torusaunas või indiaani higitelgis
    Lahuta meelt karuvaatlusel, meisterdamise töötoas või ürgse looduse keskel autokinos
    Koge maitseelamusi metsagurmeest veinivilla toodanguni.
    Tuleta meelde vanaemade toitude maitsed ja hõrgu taimetee lõhnad või katseta muistseid lõkketuleroogi
    Naudi linnulaululist päikest ja hommikust kastet
    Matka orhideeväljadel või rabades
    Suma laiult laiule põlvini meres või tee pikem reis jõgedel-järvedel
    Meenuta muistseid ruunikirju ja laastupunumist
    Ratsuta hobustel haldjamaale
    Võta lõpetuseks üks korralik eestimaine saunaleil

Leia vaid aeg, sobiv seltskond, meelepärane sihtkoht ja tegevus ning Eestimaa avastamine võib alata! Meeldejäävaid, ehedaid, maitserohkeid ja seikluslikke hetki Eestimaal!

KOMMENTAARID

(nimi)


 

huvitav etendus oli

Ettevõttest | Kontaktid | Autoriõigused | Professionaalidele
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.82999301sec.