Jõuluturg on avatud iga päev 10.00-19.00, väljaarvatud pühade ajal, kui turgu saab külastada 12.00-15.00. Esimesel advendil, 30. novembril saabub turule ka Jõuluvana koos põhjapõtradega ja ootab seal lapsi igal päeval. Jõuluturu südameks on Eesti tähtsaim jõulupuu, mille ümber asetsevad päikesekiirtena jõulumajakesed – müügipaviljonid. Lisaks turumelule saab Tallinna jõuluturul osa ka mitmekülgsest kultuuriprogrammist: lavale astuvad tuntud esinejad, rahvatantsijad, koorid ja muidugi Jõuluvana. Jõuluturg on avatud kuni 10. jaanuar 2015.

Jõuluajal toimub Tallinna Disaini- ja Arhitektuurigaleriis unikaalne ja mänguline kunsti- ja disainisündmus Piparkoogimaania - kunstinäitus, kus kõik eksponaadid on valmistatud piparkoogist. Mõne nädala jooksul saab nautida mitme eesti kunstniku, disaineri ja kujundaja loodud loomingut, mis pakib külastaja hõrgutavasse põnevusse ning viib seiklusele külluslikku ja lõhnavasse unistustemaailma. Piparkoogimaania on kunstnike jõulukingitus vaatajatele. Näitus on avatud 18.12.2014 - 08.01.2015.

Melust ei jää eemale ka pealinna külje all olev Viimsi, kus avatakse Jõuluküla. Esimesel advendil avatakse Viimsi Vabaõhumuuseumi jõuluküla ning Rannarahva Muuseumis alustab tööd Päkapikkude kool.

Rannarahva muuseumi on jõuluajal vallutanud tekstiilikunstnik Anu Raua loomingu näitus „Lõpik“, mis kätkeb endas pehmeid kodukootud mustreid. Näha saab kindaaeda, hiiglaslikke lugudega vaipu, mustriloomi ja palju muud. 13. detsembril toimuval Rannarahva jõuluaadal on kohal Maarjamaa parimad käsitöömeistrid. 1.-19. detsembrini ootab Rannarahva muuseum kooli- ja lasteaiagruppe osa saama meeleolukatest jõulumängudest, mida viivad läbi jõuluaja imelised tegelased – päkapikud Sukk ja Saabas, Vana auklik käpik ja Moodne nahkkinnas ning supermuperkirjud mustriloomad. Kõiki neid toredaid mänge on võimalik tellida ka muuseumis toimuvatele jõulupidudele, kuhu tuleb mõistagi ka jõuluvana.

Viimsi vabaõhumuuseum muutub jõulude ajal müstiliseks jõulukülaks ja täitub jõululõhnade, -maitsete ja -helidega. Külastajad saavad ka ise jõuluettevalmistustes osaleda, meisterdada traditsioonilisi jõuluehteid, õnne valada ja lõkketulel vorste praadida. Pererahvale lisaks ootavad külalisi ka taluloomad, ettetellimisel on hobused valmis viima soovijaid saanisõidule. Avatud on pudelipostkontor, kus saab jõulusoove üle maailma laiali saata ja fotoateljee, kus on võimalik mälestuseks stiilne pühadefoto teha.

Igal laupäeval ja pühapäeval toimub vabaõhumuuseumis jõuluturg, kus kaubeldakse Eestimaise toidukraami ja käsitööga. Ka muuseumipoes on saadaval suur valik mereteemalisi kingitusi ja jõuluehteid.