«Läti veinireisi» veinimeistrid osalesid edukalt neljal rahhvusvahelisel turismimessil

Läti Viinamrja kasvatajate ja Veinimeistrite Ühingu (LVVB) kaksteist liiget, kes on kaks viimast aastat edukalt ühinenud projektiks "Läti venireis" (www.latvijasvinature.lv), alustasid 2020 aastat töiselt. Helsingis, Tallinnas, Riias ja Vilniuses tutvustati Läti veinitootjate poolt pakutavaid veine ja kohapealseid puhkuse veetmise võimalusi.

Esmakordselt oli võimalus Soome turismihuvilistel tutvuda Läti väikeste veiniköökide kultuuri ja toodanguga. Näituse külastajate suur huvi põhjamaiste viinamarjaaedade vastu oli selgelt märgatav ning seda suurendas kindlasti võimalus kohtuda veinimeistritega kohapeal.

Leedu pealinnas Vilniuses olid meie veinide väiketootjad esindatud juba teist korda. Turismimessi  "Adventure"  külastajad olid huvitatud viimase aasta uudistest ja ühise projekti edusammudest. "Näituse külastajate suur huvi annab lootust, et meie lõunanaabrid leedulased on sellel suvel meie veinitalude tihedad külastajad" , arvab ühises projektis osaleja, "Durbes Veltes" omanik,  Evija Kopstale.

Tallinnas toimunud näitusel "Tourest" oldi kohal samuti teist korda. Messil kogetu ja nähtu tekitas uusi ideid ja pani mõtlema meie poolt pakutava teenuse vastavusest turismihuviliste homsetele ootustele. "Kindlasti peame laiendama mitte ainult veinitootmisega seotud pakkumist. Oluline on laiemate puhke ja ööbimisvõimaluste olemasolu kohapeal või koostöös ümberkaudste turismi objektide haldajatega" , arvab Läti Viinamarja kasvatajate ja Veinitegijate ühingu esimees Ričards Ivanovs.

Kindlasti ei jäänud märkamatta kohalike veinimeistrite pakkumine ka Riias toimunud "Balttour"  messi külastajatele.

Projektist "Läti veinireis"

Projekti raames on loodud ühine interneti kodulehekülg, kus on võimalik leida informatsiooni kolmeteistkümne eduka Läti väikeveinitootja töödest ja tegemistest: SIA "EVI&JO" (Durbe), SIA "Aizputes vīna darītava" (Aizpute), SIA "Mazburkas" (Tukums), SIA "Tēviņi" (Zemīte), SIA "Tērvetes veltes" (Tērvete), IK "Cremon" (Krimulda), z/s "Pīlādži" (Sigulda), SIA "Jokas Developments" (Limbaži), SIA "Līgatnes vīna darītava" (Līgatne), SIA "Bauņu sēta" (Naukšēni), SIA "Aiviekstes klēts" (Lubāna), SIA "M.A. studija" (Kalvene).

Külastades webilehte  www.latvijasvinature.lv, leiate te kindlasti midagi huvitavat iga meistri toodangust ja võimalustest seda kohapeal degusteerida. Lisateave on olemas, ka ümbruskonna teistestki olulistest huviobjektidest. Võimaluste piires on olemas ka informatsioon ümbruskonna öömajadest. Külastajatele on oluline see, et teavet on tõlgitud viide, turistide poolt, enim kasutatavasse keelde  (läti, eesti, leedu, vene, inglise ka saksa keelde).

Interneti koduleht on tehtud huvitavamaks vastava mobiilaplikatsiooniga, mille kasutamine on huvilistele tasuta.

"Läti veinireis" on loodud Läti Viinamarja kasvatajate ja Veinimeistrite ühingu poolt loodud  ELFLA projekti "Läti veini turismi arengu" raames.

Rohkem teavet: Ričards Ivanovs E-post: info.lvvb@gmail.com

KOMMENTAARID

(nimi)


 

huvitav etendus oli

Ettevõttest | Kontaktid | Autoriõigused | Professionaalidele
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30866599sec.